A Kaspi – Fekete-tenger csatorna behozza Kínát

A kazah kormány elfogadta az Eurasia csatorna megépítését, mely összekötné Közép-Ázsiát Európával. A projekt megvalósításában Oroszországgal társultak, költsége 20 Mrd Eurót meghaladja. A Volga – Don csatorna forgalmának növelése indította el az alternatív útvonal megkeresésének ötletét, mely így a Kaspi tenger és az Azov – Fekete tenger térségek között valósulna meg.
Az Eurázsiai Fejlesztési Bank már dolgozik a fejlesztési terveken az Orosz- és a Kazahsztáni kormánnyal, de a bank által megrendelt megvalósítási terv, illetve jelentés már elkészült.
A Közép-Ázsiából érkezõ folyami útvonal végsõ pontja a Fekete-tenger lenne, így Románia számára nagy jelentõséggel bírna. Amennyiben az új csatorna átvenné a Kínából Európába érkezõ áruk ,,csak” 5%-át, a tranzit országok csak illetékekbõl számíthatnának évente 3 Mrd dollár bevételre.

(Forrás: Ziua de Constanta, 2010. október 8.)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s